menu

PragoFFest 2015

Rádi bychom vás pozvali na besedu s překladateli našeho překladatelského týmu. Povíme vám, jak jsme založili náš tým, jaké nástrahy nás potkaly u různých projektů, ukážeme nějaké perličky a povíme si o problémech spojených s překladem Dragon Age Inquisition.

Beseda se bude konat v sobotu 31. 1. 2015 ve 20 hodin na festivalu PragoFFest, který proběhne ve dnech 29.1.až 1.2.2015 v Praze-Hajích v Modré škole. Další informace naleznete zde.

Mass Effect a Dragon Age: historie DLC ve hrách od BioWare

Článek byl publikován na serveru Games.cz dne 23.2.2012.

A máme tu další kontroverzi v produkci EA. DLC pro Mass Effect 3 vydané v den vydání hry, které působí dojmem, že je vytrženo ze hry, ale musí se platit zvlášť. Rozhodl jsem se podívat na věc trochu hlouběji a podíval se i na historii DLC v podání BioWare.

Continue reading

Rozhovor s Markem Tvrdým o češtině k Dragon Age 2

Článek byl publikován na serveru Zing.cz dne 24.4.2011

Redakce Zingu si sedla na slovíčko s Markem Tvrdým, který vede překladatelský tým, jenž v současné době chystá fanouškovskou češtinu pro akční RPG titul Dragon Age 2.

Continue reading

Proč se Dragon Age II nedočkala lokalizace – vysvětlení

Článek byl publikován na serveru Games.cz dne 25.2.2011

Marek Tvrdý, zástupce překladatelské komunity, vysvětluje důvody, proč se DAII nedočkala české lokalizace a zároveň předestírá alternativu, do které se může zapojit a která by češtinu reálně měla přinést.

Continue reading